جستجو

تاريخ انتشار : 93/4/30 - 19:47
ضرورت تغییر مسوولان غیر همسو با دولت
ضرورت تغییر مسوولان غیر همسو با دولت

چندی است برخی از فرمانداران و بخشداران و بعضی از مقامات ارشد سیاسی استانداریهای کشور اعمال و حرکاتی از خود بروز می دهند و یا سخنانی بر زبانشان جاری می سازند که دور از شأن دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور بوده و با آرا و خواسته های ملت در 24 خرداد 92 نیز در تباین آشکار است . قلیلی از فرمانداران که منصوب دولت یازدهم هستند و باید مجری سیاستها و استراتژیهای دولت متبوع خود بوده و کاملا همسو با آن باشند ولی در عمل چیز دیگری را نشان می دهند . شاهد مثال  اینکه چندی قبل فرماندار بروجرد که باعث لغو سخنرانی یادگار امام ( ره ) در دانشگاه بروجرد شده بود با واکنش شدید دولت مواجه گشته و در اقدامی تحسین برانگیز توسط وزارت کشور مجبور به استعفا و برکناری شد . اگر این روند ادامه یابد موجب خواهد شد امید و نشاط ایجاد شده در مردم به یأس و نومیدی مبدل شود . اینگونه حرکتها و سخنان باعث شد که دکتر روحانی ریاست جمهوری که در عمل به وعده هایش کاملا صادق است خواستار برکناری فرمانداران و بخشداران غیر همسو با دولت شود . رئیس جمهور در کنفرانس خبری 24 خرداد در پاسخ پرسش یکی از خبرنگاران گفت : « دولت در پی آن است تا همه کسانی که مسئولیت اجرایی را در استانها و شهرستانها و بخشها به عهده دارند خود را مجری استراتژیهای دولت دانسته و به آنها متعهد باشند . » ایشان در ادامه  گفتند : « به استانداران محترم توصیه می کنم اگر مواردی از فرمانداران یا بخشداران معتقد به راه دولت و مجری چارچوبها و برنامه های دولت نیستند و یا شایستگی لازم را ندارند برای تغییر آنها اقدامات لازم را انجام دهند . »

 مدیرکل سیاسی یکی از استانها که به تازگی منصوب شده در گفتگو با فارس بر علیه مواضع دولت  سخنانی مطرح نموده است که اگر دولت برخورد و اقدامی جدی با اینگونه مقامات دولتی  انجام ندهد عواقب نگران کننده ای در پی خواهد داشت . این سخنان عجیب در حالی بیان می شود که کمتر از یک هفته از سخنان رئیس جمهور مبنی بر برکناری عوامل ناهماهنگ با دولت در زیرمجموعه های وزارت کشور نگذشته بود . این مقام مسوول که عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه است گفته : « کلمه ننگ فتنه از دامن فتنه گران پاک شدنی نیست باید  قانون در مورد سران فتنه اعمال شود . » و در ادامه گفته است : « بعضی ها احساس می کنند که روزنه ای برایشان باز شده و می خواهند بر عرصه سیاسی ، اجتماعی برگردند اما یک خیال باطل است . » این سخنان که بیشتر شبیه مواضع دلواپسان است اگر از زبان اعضای جبهه پایداری و یا سایر مخالفان دولت جاری می شد جای تعجب نداشت ولی برای یک مسئول دولتی اینگونه سخن گفتن برخلاف مواضع دولت تدبیر وامید  و شخص رئیس جمهور می باشد که واقعا نکته غیرقابل دفاعی در کارنامه وزارت کشور خواهد بود .

 سؤالی که پیش می آید این است گرایش سیاسی فرد ذکر شده کاملا محرز و مشخص بوده که با دولت همسو نیست پس چرا به کارگیری شده تا ایشان نیز بی محابا عکس سیاستهای دولت و خواست و اراده مردم موضع گیری کرده و برای حامیان دولت خط و نشان بکشند و در شرایط فعلی که کشور به آرامش نیاز دارد اظهارات یک سویه و تنش زای یک مقام دولتی به ویژه علیه بخش مهمی از حامیان دولت نشانگر بی توجهی به تدبیر سیاسی است . حال با توجه به موارد موصوف تا دیر نشده  رئیس جمهور بایستی در اجرای دستور اخیر خویش مبنی بر برکناری افراد غیر همسو با این مقام سیاسی و عقبه آن برخورد جدی نموده و عوامل غیر همسو با دولت یازدهم با سازوکاری منطقی والبته روندی سریع کنار گذاشته شوند ونگذارند نشاط وامید ایجاد شده در جامعه به یأ س ونومیدی مبدل شود. در این راستا و در زمینه تحقق خواست و دستور رئیس جمهور ،وزیر ونیز مسوولان وزارت کشور باید سرعت ودقت را برای تغییر مسوولان غیر همسو در بدنه استانداری ها ونیز از میان مجموعه فرمانداران وبخشداران بکار گیرند .

منبع خبر : محمدعلی خالق نژاد
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون