جستجو
تاريخ انتشار : 93/10/22 - 13:25
آهنگ ناموزون تندرو ها
آهنگ ناموزون تندرو ها

                                  

هرتغییروتحولی نیازمند یک خیزش اجتماعی است وانتخابات هم یکی از همین خیزش هاست که مردم برای تعیین سرنوشت خود پای صندوق های رأی حضور می یابند .برمبنای همین اصل نیز مردم خسته از سیاستهای غیر اصولی وغیر عقلایی دولتهای نهم ودهم باهماهنگی بزرگان اصلاح طلب واعتدال گرا یک پارچه ومتحد در روز 24خرداد92 پای صندوقهای رأی حضور یافته وضمن تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر خلق حماسه سیاسی با رأی « نه » به افراط گری و تندروی ، دکتر حسن روحانی را که شعارش اعتدال و امید بود برگزیدند که این رأی و خواسته در بطن و متن خود ایجاد « تغییر » را به همراه داشت و دولت تدبیر و امید روی کار آمد که همواره از ابتدا مورد تأیید و حمایت های مکرر مقام معظم رهبری قرار گرفت به طوریکه معظم له در روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری دکتر روحانی فرمودند : « همه باید دولت منتخب را کمک کنند . » و یا در بیاناتی دیگر در دیدار با مسئولین و کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاههای دولتی فرمودند : « همه بدانند بنده دولت را حمایت می کنم و از همه توانم برای کمک به دولت استفاده می کنم و به مسئولان بلندپایه آن اعتماد دارم . »

دولت برآمده از اراده وخواست مردم ومورد تأیید رهبری نظام بنا بر وعده ای که داده بود همواره مسیر حرکتش برمدار اعتدال وپرهیز از افراط و تند روی ونیز براساس خواست مردم بوده است وعلیرغم بحران سازی ها وسنگ اندازی های افراط گرایان به اذعان دوست ودشمنان منصف دولت یازدهم در این مدت اندک توانسته در زمینه های مختلف عملکرد مثبتی از خود نشان دهد .از جمله در سیاست خارجی و پرونده هسته ای عملکرد کاملا موفق و مورد رضایت بزرگان نظام داشته ،در موضوعات اقتصادی ووضعیت معیشتی مردم وضعیت نسبت به قبل بهبود یافته وشاخصهای اقتصادی روند روبه رشدی را نشان می دهند و درسیاست داخلی ازبین رفتن هراس در بخشهای مختلف ،ایجاد امیدواری وکم شدن بار یأس وناامیدی در مردم ونیز حرکت رو به رشد کشور در عرصه های مختلف از نتایج عملکرد مطلوب دولت می باشد که توانسته کشور را از ورطه های خطرناک نجات داده تا مشغول ترمیم خرابی های به جامانده از دولت قبلی باشد.

به نظر می رسد اقدامات دولت در مدت کوتاهی که از عمر آن می گذرد رضایت واعتماد عمومی را به دنبال داشته که بر اساس آموزه های دینی وآیات واحادیث که خدمت به خلق خدا را عبادت دانسته را عیینیت بخشد که عملکرد  دولت موجب خیر وصلاح کشور گشته که این نگاه مثبت مورد تأیید کارشناسان مستقل نیز قرار گرفته است .

با این تفاصیل اما صدایی که از اردوگاه افراط گرایان می رسد نه تنها هم خوانی با اهداف وایده های دولت ندارد بلکه حرکتی است برخلاف منافع ملی . تأکید برسیاست های اشتباه دولت قبل ،سنگ اندازی در مسیر فعالیت دولت یازدهم در موضوع هسته ای ورای عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم از فشارها وبحران سازیهای عدیده ناشی از افراط گری مخالفین دولت می باشد که این اقدامات افراطیون آهنگ ناموزونی است که می خواهد دولت را ناامید وخسته کرده تا بار دیگر افراطیون بتوانند بر مسند قدرت تکیه زده و دولت را در مدار ناکجا آباد پیش ببرند .

گروه اقلیت افراطی با آهنگی که از ابتدای دولت یازدهم علیرغم حمایتهای مکرر رهبرمغظم انقلاب از دولت سرداده اند در شرایط حساس کنونی در مسیر کاملا مخالف منافع عمومی وخواست واراده ملت گام برداشته و با آهنگ ناموزون افراطی گری در تلاشند تا صدای موفقیت دولت به گوش مردم نرسیده وهر از گاهی با سنگ اندازی و چوب لای چرخ دولت گذاشتن از مسیر کرسیهای بهارستان در کارهای دولت خلل ایجاد کرده وشبهه ناکار آمدی دولت را به جامعه القا نمایند .

اگر در دولت اصلاحات هر 9 روز یک بحران برای دولت ایجاد می کردند اما امروزه می توان اذعان نمود که هرروز درحال بحران سازی هستند .اینک پروژه ناامید سازی ویأس آفرینی و فشار در مسیر حرکت دولتمردان و فضا سازیهای غیر واقعی در مبنا ومبانی دولت یازدهم را با القا ی ناکار آمدی دولت ونیز تلاش برای ایجاد فاصله بین دولت وبدنه اجتماعی آن از قبیل ارعاب وتشکیک از استراتژیهای تند روها برای مقابله با دولتی است که سیاستها وبرنامه هایش وعملکرد آن در اوضاع کنونی کشور تنها راه نجات ایران اسلامی وملت به شمار می آید. این آهنگ نا موزون سعی می کند وانمود نماید که دولت فعلی بر مدار خواست مردم حرکت نمی کند وباشعارهای نخ نما شده هشت سال گذشته دولت قبلی را مفیدتر وموجه تر جلوه گر سازند .

آهنگ ناموزون تند روها می خواهد صدای تغییرات این دولت را که به مردم وعده داده است تحت الشعاع قرار دهد . پرسش اینجاست اقلیتی که صدایشان همواره بلند بوده تا کجا می توانند این آهنگ ناموزون را بنوازند؟!

منبع خبر : محمد علی خالق نژاد
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون