جستجو
تاريخ انتشار : 1396/02/28 - 10:25
دکتر مهران تبریزی مدیر مسوول نویدآذربایجان:خیالم راحت شد آقای روحانی برنده انتخابات خواهذ بود/ قالیباف با تقلید از احمدی نژاد آمد ولی کنار رفت!
اگر امروز ادعا می شود 96 درصد مردم بدبخت و ضعیف هستند آیا این یک فاجعه بزرگی نیست؟ اگر امروز ادعا می کنیم مردم در فقر هستند و حاشیه سازیها گسترش یافته و مردم همچنان به پول یارانه ها محتاج ترند.آیا این نوع رفتار و شکافهای طبقاتی دست پخت مدیریت همین آقایان نیست؟جناب سردار ره احمدی نژاد را پویید و خود را مقابل روحانی قرار داد و در مقام ...

یادم هست در دهه 60 یکی از مربیان سپاهیدر یکی از پادگان های آموزش نظامیمی گفت: در میدان مین اولین اشتباه آخرین اشتباه خواهد بود. اگردر تشخیص نوع مین اشتباه کنی دیگر فرصت جبران نخواهید داشت و مین منفجر خواهد شد.وقتی اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را دیدم خیالم واقعا راحت شد که برنده انتخاباتی شخص آقای روحانی است.  اولین مناظره به پایان رسید حتی مناظره دوم و سوم نیز، اما دریغ از یک برنامه جامع و مدون برای اداره کرد جامعه بحران زده ایران. جامعه ای که  کمر اقتصادی اش شکسته شده]از دزدی و اختلاس های میلیاردی گرفته تا تحریم های فلاکت بار،.آنچه مطرح میشد شعار بود ، سیاه نمائی و تخریب دولت.

اظهار نظرات و موضع گیریهای آقایان در قد و قواره نامزدهای ریاست جمهوری نبود.

سردار قالیباف نامزد دوره های قبل ریاست جمهوری و شهردار فعلی تهران خطائی کرد و به مانند میدان مین دیگر فرصت جبران نخواهد داشت.

سردار، تقلید کرد و خواست نقش احمدی نژاد را در مناظرات تلویزیونی ایفا  نماید.ولی کارت قرمز از طرف اکثر مردم و بسیاری از تحلیلگران سیاسی و اقتصادی گرفت.حمله کرد،تخریب نمود، سیاه نمایی کرد و یک حالت آشفتگی درونی داشت که بسیار هویدا بود و با  نظرات غیر کارشناسانه و سطحی جایگاه خود را نه در مقام  کاندیدای ریاست جمهوری بلکه در جایگاه شهرداری پایتخت نیز تقلیل داد.

او سعی کرد با یک کاراکتر شبیه به کارکتر احمدی نژادی وارد عرصه مناظرات شود.همانگونه که احمدی نژاد خود را یک تنه مقابل آقای هاشمی رفسنجانی قرارداد و بی محابا تخریب کرد.بهتان زد.سیاه نمائی کرد.وعده های اقتصادی پوپولیستی داد.و سرانجام می بینیم که بعد از 8 سال چه بر سر کشور آورد!!مردمی که قرار بود سر سفره نفت بنشیند!.

این بار نیز جناب سردار ره احمدی نژاد را پویید و خود را مقابل روحانی قرار داد و در مقام تخریب قرار گرفت بعد هم با زیرکیخود را از صحنه رقابتها کنار کشید..آیا بار دیگر مردم به  این وعده های کاندیدها و سخنان  آنان اعتماد خواهند کرد؟.

همگان نیک می دانند در این دوره ،چه شلم شوربایی بر فضای رقابتهای انتخاباتی حاکم است.وقتی در جامعه ای تحزب نباشد،افراد فقط شعار می دهند و کسی هم پاسخگوی عواقب این شعارها نخواهند بود. آیا ایجاد 5 میلیون شغل،پرداخت یارانه های سه یا پنج برابری بدون ذکر منابع مالی و سازو کارهای اصولی و قانونی بغیر از فریب و تلاش در جهت خرید و سرریز کردن رای اقشار آسیب پذیر جامعه بر صندوق های رای به نفع آقایان چه می تواند باشد که حتی صدای اعتراض بسیاری از مسئولین ورئیس مجلس را هم درآورده است.از برنامه های اقتصادی ،سیاسی،فرهنگی ،تعامل با جهان، از آزادیهای مدنی و رسانه ای  و ... سخنی به میان نمی آید...

پلاسگو در مقابل دیدگان میلیونها انسان سوخت ،حمایت کنندگان از جناب شهردار فقط سکوت کردند و توجیه. ولی کسی پاسخگو نبود.حتی عذرخواهی هم در میان نبود.بقول آقای غلام رضا  انصاری عضو شورای شهر تهران، "نابودی ۷ هزار هکتار باغ‌های شمال تهران در دوره مدیریت آقای  قالیباف اتفاق افتاده است. حساس‌ترین پست‌های شهرداری در اختیار نیروهای بازنشسته نظامی است .در دوره مدیریت 12 ساله جناب قالیباف حدود ۶۰ هزار میلیارد بدهی روی دست شهرداری تهران ماند. وی اموال، مستغلات و زمین‌هایی که می‌توانست، در شرایط بحرانی به مدد مدیریت شهری بیایند را از بین برد و پروژه‌های نمایشی با بودجه‌های فراقانونی به اجرا درآورد. پل صدر و پل نیایش قرار بود با ۸۰۰ میلیارد تومان تمام شود، ولی تا امروز ۷۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه برداشته است و قطعا با توجه به اینکه روی گسل فعال زلزله ساخته شده‌اند، تبعات بسیار بدی در آینده‌ در پی خواهد داشت، در حالی که با همین بودجه می‌توانست؛ خط دو و سه مترو را تمام کند" و ....

از جمله مهمترین و بارزترین و قانونی ترین ویژگی رئیس جمهور ،داشتن روحیه پاسخگوئی است.آیا نامزدی که بی محابا حمله می کند.تخریب  و سیاه نمایی می کند خود درمقام پاسخگویی ازعملکرد دوران مدیریت اش می باشد.؟ تا چه حدی شفاف سازی کرده است؟ به کدامین اما و اگرهای دوران مدیریت خود پاسخ قانونی داده است؟

اگر امروز ادعا می شود 96 درصد مردم بدبخت و ضعیف هستند آیا این یک فاجعه بزرگی نیست؟ اگر امروز ادعا می کنیم مردم در فقر هستند و حاشیه سازیها گسترش یافته و مردم همچنان به پول یارانه ها محتاج ترند.آیا این نوع رفتار و شکافهای طبقاتی دست پخت مدیریت همین آقایان نیست؟

حافظه تاریخی مردم گواه است که احمدی نژاد و جریان فکری طرفدار احمدی نژاد در 8 سال گذشته با اقتصاد و چامعه ایرانی چه ها که نکرد.ولی حامیان جدی احمدی نژاد که اکنون در ستاد یکی از نامزدها  برای رسیدن به قدرت اردو زده اند برای آن همه حمایتهای دیوانه وار، هرگز در مقام پاسخگویی برنیامدند.کاش احمدی نژاد برای این دوره صلاحیت می داشت.!کاش احمدی نژاد می آمد و خود را بار دیگر در معرض ارزیابی ملت قرار می داد!کاش سردار قالیباف کناره گیری نمی کرد، آنگاه مشخص میشد در جامعه ایران دارای چه  اعتبار و وزنی  بوده اند.!

 

 .

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون