جستجو
تاريخ انتشار : 1396/03/09 - 13:10
پاسخ پنج بندی میرزاده به اظهارات ولایتی در روزنامه کیهان
وقتی شما در جلسات مکرر و مخصوصا در جلسه ۳/۲//۱۳۹۶پاسخ‌های مستند و مقاومت مرا دیدید گفتید این اتهامات هنوز ثابت نشده، همه آنها به کنار، اصلا من با تو نمی‌توانم کار کنم! و افزودید در صورتی می‌توانید رئیس دانشگاه بمانید که من هرچه گفتم بپذیرید، هر که را گفتم عزل کنید و هر که را گفتم نصب کنید و هر کاری گفتم انجام دهید و اختیاری ...

حمید میرزاده (رییس سابق دانشگاه آزاد اسلامی) در واکنش به اتهامات فساد مالی که امروز در روزنامه کیهان از قول علی اکبر ولایتی به دانشگاه آزاد اسلامی وارد شده، پاسخ داد.

در پاسخ پنج بندی میرزاده آمده است:

علیرغم اینکه در پاسخ به اتهامات مشابه که در جلسه موسوم به هیات امنا مورخ 1396/3/2 دانشگاه مطرح شد پیشتر طی دو فقره نامه جداگانه در تاریخهای 1396/3/2و 1396/3/6 عنوان آقای دکتر ولایتی و برای اجتناب از رسانه‌ا‌ی شدن موضوعات مطروحه، با ارسال توضیحات و مستندات اقدام کرده‌ام. معهذا چون ایشان بدون توجه به توضیحات و مستندات ارسالی نسبت به تکرار اتهامات مذکور اما اینبار از طریق رسانه‌ها اقدام کرده‌اند، لاجرم مجبور شدم مراتب زیر را برای تنویر افکار عمومی اعلام دارم:

۱- در مورد قرارداد دانشگاه با شرکت داروسازی بیوسان فارمد زیر مجموعه شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) که ایشان به عنوان یکی از مفاسد اقتصادی در دانشگاه مطرح کرده‌اند، اولا هیچگونه قراردادی با این شرکت در زمان تصدی اینجانب با شرکت مذکور منعقد نشد و موضوع خرید سهام آن شرکت به دلیل اینکه جزو شرکت های سودده بود و صورت‌های مالی آن شرکت بوسیله موسسه حسابرسی مفید راهبر به مجمع عمومی صاحبان سهام گزارش شده بود و با توجه به اینکه طبق مصوبه هیات امنا مرکزی مورخ ۱۸/۱۲ /۱۳۹۵ (که در آن روز هیات امنا حد نصاب قانونی را داشت)، با امضای آقای دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیات امنا دانشگاه به اینجانب ابلاغ شده، دانشگاه باید در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۹۸۳۲ میلیارد ریال از محل فعالیت‌های اقتصادی درآمد غیرشهریه داشته باشد.

فلذا بر اساس پیشنهاد کمیته اقتصادی شورای اقتصاد دانشگاه و طرح موضوع در چهل وپنجمین جلسه شورای اقتصاد دانش بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه مورخ  1395/12/21 قرار شد در صورت تایید کارشناسان رسمی و تقویم و ارزیابی شرکت مذکور، مراتب به شورای اقتصاد دانشگاه اعلام شود تا در صورت تصویب قطعی شورا و سودده بودن شرکت مذکور و صرفه و صلاح دانشگاه، قسمتی از سهام آن شرکت ، توسط واحدهای سود ده دانشگاه با نظارت دفتر حقوقی و خزانه دار دانشگاه خریداری شود که صورتجلسه شورای اقتصاد دانشگاه در همین خصوص در پرونده شورای اقتصاد موجود است و رسانه‌های محترم جمعی می‌توانند آنرا همراه با مدارک پیش گفته مطالبه کنند.

نهایتا چون گزارش تقویم و ارزیابی شرکت دارویی بیوسان فارمد تا زمان مسئولیت بنده در دانشگاه یعنی 1396/2/2 به شورای اقتصاد دانشگاه نرسید فلذا اقدامی برای خرید سهام شرکت مذکور اصولا به عمل نیامد. حالا معلوم نیست فساد این قضیه کجاست؟

۲- در مورد گزارش رئیس واحد اسلامشهر که از قول ایشان اعلام شده از نامبرده به اجبار خواسته شده زمینی را به مبلغ ۵۳ میلیارد تومان برای حل مشکل پارکینگ آن واحد خریداری کند. این موضوع کاملا دروغ و کذب و قلب حقیقت است. سابقه اولیه خرید زمین مذکور به پیشنهاد و نامه شماره ۱۰۴۵۴۵ مورخ ۲۷/۸/۹۱ خود رییس واحد اسلامشهر یعنی قبل از تصدی اینجانب در دانشگاه بازمی‌گردد که مساله مذکور پس از چندین نوبت طرح در کمیسیون معاملات و در نهایت به دلایل مختلف منجر به صدور مجوز برای خرید ملک فوق‌الذکر نشده است.

در این فرایند و در سال ۹۴ اینجانب طی یک نوبت و در هامش مکاتبات مرتبط اعلام نموده‌ام" ضرورت خرید این زمین با این مبلغ بسیار بالا که به قرار اطلاع بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان است چیست؟" و در نوبت دیگر در همین سال و پس از بررسی مساله علیرغم تایید معاونت عمرانی و کمیسیون معاملات دانشگاه، اجازه خرید زمین مورد تقاضا را ندادم و کتبا مخالفت نموده و خطاب به معاون اداری و مالی دانشگاه نوشتم" خرید زمین واحد اسلامشهر پیشنهادی رییس واحد به مبلغ بسیار زیادی است که صلاح نمی‌دانم این مبلغ بار مالی به دانشگاه تحمیل شود. از دستور کمیسیون معاملات خارج کنید."

در ادامه و علیرغم اعلام عدم موافقت اینجانب با مصوبه کمیسیون معاملات، رئیس واحد اسلامشهر مجددا و طی نامه شماره ۹۷۹۷/۹۵/اس مورخ ۱۳/۳/۱۳۹۵ راسا به عنوان معاون عمرانی دانشگاه تقاضای خرید زمین را داده و طی چندین فقره مکاتبه اصرار و تاکید به خرید آن داشت. حتی در این روند اعلام نمود که فروشنده را راضی نموده است که قیمت ثمن معامله را بنحو قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد، که اینجانب عدم موافقت خود را مجدداوکتبا اعلام و به شرح زیر به معاون عمرانی دانشگاه ابلاغ کردم:

"تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی تامین زمین توسط مردم و اغلب به صورت هبه بوده یا نهادها به قیمت ارزان واگذار کرده‌اند. پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان یا حتی کمتر برای اینکار را قبول ندارم. رییس واحد راه‌حل مناسب‌تری پیدا کند."

جالب توجه اینکه برخی ایادی ذینفع با تحریک بعضی ساکنین و مردم

اسلامشهر و جمع آوری امضا به عنوان رئیس فقید هیات امناء و هیات موسس دانشگاه، مبنی بر اینکه خودروهای دانشجویان و کارکنان واحد اسلامشهر باعث اذیت و آزار مردم محل شده است سعی در ایجاد فشار روی اینجانب برای خرید زمین مذکور به بهانه کسب رضایت مردم برای تامین پارکینگ خودروها داشتند که بنده از طریق مرکز بازرسی دانشگاه در جریان این امر قرار گرفتم که به من گفتند پیگیری مستمر خرید این زمین توسط رئیس واحد اسلامشهر بودار است.

که خوشبختانه از ایراد خسارت به دانشگاه جلوگیری کردم و اصولا برای خرید زمین مذکور مجوزی از طرف اینجانب نه تنها صادر نشد بلکه با مخالفت بنده از دستور جلسه کمیسیون معاملات دانشگاه خارج و مراتب کتبا توسط دبیر کمیسیون مذکور به رئیس واحد ابلاغ شد. حالا باید معلوم شود که پشت پرده پنهان اصراربه خرید این زمین چه منافعی برای چه کسانی بوده که از تصمیم اینجانب ناراحت و ناراضی و خشمگین هستند.؟! مستندات مراتب مذکور را طی نامه مورخ ۲/۳/۱۳۹۶برای اقای دکتر ولایتی و بعضی از اعضای هیات امنا دانشگاه فرستادم و رسانه‌های محترم می‌توانند ان مدارک را مطالبه کنند.

۳- آقای دکتر ولایتی در مورد دخالت فرزندان اینجانب در امور دانشگاه و اعلام دخالت آنها در قراردادهای کلان دانشگاه اعلام کرده‌اند که اسناد آن موجود است و فسادهای مدیریت دانشگاه ثابت شده است اولا از آقای دکتر ولایتی می‌خواهم اسناد این فسادهای ادعایی را به اطلاع عموم برسانند ثانیا بنده پیشنهاد می‌دهم ایشان و اینجانب در حضور مدیران دانشگاه و مدعیان و ارباب جراید و اصحاب رسانه‌های جمعی مناظره‌ای در سالن فرهیختگان دانشگاه در سازمان مرکزی داشته باشیم تا معلوم شود آیا این مواردی که مطرح کرده‌اند واقعیت دارد یا ساخته و پرداخته آن دسته از روسا و مدیران واحدهایی است که یا بخاطر فساد مالی وتخلفات اداری و آموزشی برکنار شده‌اند و همانها با تحریک و تمشیت بعضی اشخاص که تحمل موفقیت‌های دانشگاه در ۴۳ ماه مدیریت اینجانب را نداشتند، مرجع دادن اطلاعات دروغ و قلب واقعیت‌ها به ایشان بوده‌اند؟

 ثانیا فرزندان بنده هیچگونه دخالتی در امور دانشگاه و قراردادهای کلان آن نداشتند و اصولا کلیه امور مالی و اداری و خدماتی و اقتصادی و معاملاتی دانشگاه در چارچوب آین نامه‌های مالی و معاملاتی و مصوبات هیات امنا و کاملا شفاف بوده و هیچکس نمی‌تواند خلاف آن عمل کند.

این کلی گویی و توهین و تهمت و نقل قول از افرادی است که به خواسته‌های ناحق خود در دانشگاه نرسیدند و توسط همان اشخاص ساخته و پرداخته شده است و متاسفانه آقای دکتر ولایتی مرتبا انهارا تکرار می‌کنند. متاسفانه ایشان با معزولان ما بیشتر از خود بنده که مسئول دانشگاه بودم جلسه و وقت می‌گذاشتند. البته بنده و فرزندانم حق دفاع در خصوص این تهمت‌ها را برای خود محفوظ می‌داریم و گفتنی‌هایی در این خصوص و چرایی طرح اینگونه موارد دارم که در اطلاع‌رسانی بعدی اعلان خواهم کرد که چه اشخاصی حتی در حیات مرحوم آیت الله هاشمی در تحولات اخیر دانشگاه و قبل ازآن هیزم‌کشی و فتنه‌انگیزی و جعل واقعیت کردند و ذهن آقای دکتر ولایتی را نسبت به اینجانب بدبین ساختند.

۴- در جلسه موسوم به هیات امنا در تاریخ ۲/۳/۱۳۹۶گفتم و برای اقای دکتر ولایتی نوشتم اگر بنده خدای ناکرده اهل سوء استفاده و فساد بودم باید رفتارم با شما کاملا متفاوت می‌بود. برخلاف وظیفه‌ام عمل می کردم و به شما دروغ می‌گفتم و با تملق و چاپلوسی که متاسفانه سکه رایج این روزها شده، پست خودم را حفظ می‌کردم. تا فارغ از منافع دانشگاه به سوء استفاده ادامه دهم زیرا آدم سوء استفاده‌گر بهر قیمتی سعی در ماندن دارد!

کما اینکه درخصوص نصب آقای کلانتری بجای آقای طاها هاشمی در جلسه با حضور آقای محمدیان مطرح شد که اگر نصب ایشان را بپذیرم در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ۴ سال دیگر وبرای تداوم مدیریت بنده نظر اعضای شورا را جلب خواهند کرد. اما بخاطر اینکه این موضوع خلاف اساسنامه دانشگاه بود این پیشنهاد شیرین را نپذیرفتم! حالا سوال اینجاست چطور اگر بنده فاسد بودم شما می‌خواستید برای مدیریت ۴ سال دیگر اینجانب از شورای عالی انقلاب فرهنگی رای بگیرید؟!

وقتی شما در جلسات مکرر و مخصوصا در جلسه ۳/۲//۱۳۹۶پاسخ‌های مستند و مقاومت مرا دیدید گفتید این اتهامات هنوز ثابت نشده، همه آنها به کنار، اصلا من با تو نمی‌توانم کار کنم! و افزودید در صورتی می‌توانید رئیس دانشگاه بمانید که من هرچه گفتم بپذیرید، هر که را گفتم عزل کنید و هر که را گفتم نصب کنید و هر کاری گفتم انجام دهید و اختیاری نداشته باشید.

بنده هم عرض کردم پس تکلیف اختیارات و وظایف رئیس دانشگاه که در مواد ۱۳ و ۱۴ اساسنامه بدان تصریح شده و اداره امور دانشگاه و عزل و نصب مدیران به رئیس دانشگاه محول شده چه می‌شود؟ که آقای دکتر ولایتی گفتند من کاری به اساسنامه ندارم. در حالی که در حکم مقام معظم رهبری عنوان هیات موسس دانشگاه برای انتصاب ایشان به سمت رئیس هیات موسس، معظم له بر تکمیل هیات امنا و هیات موسس دانشگاه از طریق هیات‌های مذکور و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح شده که خود نشانگر پذیرش اساسنامه دانشگاه است که خود مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

۵- قبل از رسانه‌ای کردن این موضوعات توسط آقای دکتر ولایتی بنده برای اجتناب از رسانه‌ای شدن آنها و درخصوص تحولات اخیر در دانشگاه گزارشی و اقدامات خلاف اساسنامه و مصوبات هیات امنا مرکزی، توسط ایشان و صدور احکام برای اشخاص مختلف و دخالت درامور اجرایی دانشگاه در تاریخ ۶/۳/۱۳۹۶ خدمت دفتر مقام معظم رهبری و دو گزارش در تاریخ های ۱۹/۲/۱۳۹۶و ۲/۳/۱۳۹۶ خدمت دفتر مقام محترم ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم کرده‌ام که امید است مطمح نظر و رسیدگی قرار گیرد.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون