جستجو

تاريخ انتشار : 25/ شهریور /1392 - ??:??
اخبار شهرستانها
جشنواره همه چيز از هيچ چيز در اروميه برگزار شد جشنواره يك روزه همه چي از هيچي كه در روز گذشته قالب كارگاه آموزشي تفريحي با مشاركت اداره كل حفاظت محيط زيست و شهرداري اروميه و يكي از سازمان هاي مردم نهاد در پارك ائللر باغي برگزار شد مورد استقبال شهروندان اروميه اي و گردشگران قرار گرفت. اين جشنواره با هدف فرهنگ سازي براي مردم در استفاده از وسايل خانگي براي مصارف دوباره و همكاري در زمينه مديريت تفكيك پسماند از مبدا برگزار شد. مديركل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي در بازديد از اين جشنواره گفت:

اردبيل قهرمان سومين جشنواره بازي هاي بومي و محلي شمالغرب كشور شد

در اين جشنواره كه با حضور ۱۰۰ نفر از ورزشكاران به مدت دو روز در منطقه گردشگري بولاغلار شهرستان نير برگزار شد ، تيم استان اردبيل در مجموع با كسب ۲۳ امتياز به مقام نخست رسيد، تيم آذربايجان شرقي با ۲۱ امتياز در جايگاه دوم قرار گرفت و تيم كردستان با ۱۱ امتياز به مقام سوم دست يافت.
در اين جشنواره تيم هايي از استان هاي اردبيل، كردستان، گيلان، آذربايجان شرقي و غربي شركت داشتند و در ۲۶ رشته باهم به رقابت پرداختند.
در كشتي گولشمك در وزن ۸۵- كيلوگرم سامان سوزني از تيم كردستان، مهرداد پاك سيرت از تيم اردبيل ب و آيدين قلي زاده از آذزبايجان شرقي به ترتيب در جايگاه هاي اول تا سوم قرار گرفتند.
در وزن ۸۵+ كيلوگرم نيز سجاد مولايي از تيم اردبيل ب اول شد و مجيد عصري از تيم الف اردبيل و حسين داوري از آذربايجان شرقي در جايگاه دوم و سوم ايستادند.
در ورزش چهارگانه مردان نيز رضا جعفرزاده از اردبيل الف، محمد طالبي از آذربايجان شرقي و جواد مرادي فر از تيم گيلان به عنوان نفرات اول تا سوم معرفي شدند.
در سه گانه بانوان نيز افسانه قلي زاده از اردبيل الف، نسرين نعيمي از آذربايجان شرقي، فاطمه احمدي از اردبيل ب در جايگاه هاي اول تا سوم قرار گرفتند.
در رشته زوو مردان استان هاي آذربايجان شرقي، گيلان و اردبيل ب و در بخش بانوان نيز اردبيل الف، اردبيل ب و آذربايجان شرقي به عنوان تيم هاي اول تا سوم مورد قدرداني قرار گرفتند.

 

 

 

 

بيش از يكصد كوهنورد از استان هاي شمالغرب به قله سبلان صعود كردند

مديركل ورزش و جوانان استان اردبيل روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: در اين صعود كوهنوردان استان هاي آذربايجان شرقي ، آذربايجان غربي ، زنجان ، گيلان و اردبيل حضور داشتند.
احد پازاج افزود: اين صعود از جبهه شمالي و از سمت شابيل مشگين شهر انجام شد و برغم مسير دشوار و شرايط جوي حاكم با حضور و راهنمايي تيم مجرب هيات كوهنوردي استان با موفقيت به قله سبلان رسيدند.
قله ۴۸۱۱ متري سبلان در استان اردبيل دومين قله مرتفع ايران پس از دماوند است.

 

كسب سه پيروزي در نخستين روز مسابقات جوانان كشور بسيار ارزشمند است

طاهر جباري در جريان مسابقات بوكس قهرماني جوانان كشور به ميزباني اروميه، گفت :   نخستين روز مسابقات چهار ديدار در اوزان ۴۹، ۵۲، ۶۰ و ۷۵ كيلوگرم جدول تك حذفي برگزار كرده و موفق به كسب سه پيروزي با ارزش شديم.
وي اظهار كرد: در نخستين ديدارها امين مختارپور خويي در وزن ۵۲ برابر هژير نصيري از كردستان به برتري رسيد، هادي ماكويي در وزن ۶۰ مقابل مهران هفتاني از تهران پيروز شد و احسان نريماني وش در وزن ۷۵ بر اسماعيل قلي پور از فارس غلبه كرد.
وي ادامه داد: تنها باخت ما توسط رسول عبادي در وزن ۴۹ كيلوگرم مقابل حريفي از سيستان و بلوچستان بود كه موجب حذف اين بازيكن شد.
مسابقات بوكس قهرماني كشور با حضور ۲۰۰ ورزشكار از ۲۶ استان از بيست و سوم شهريورماه جاري در اروميه آغاز شده و به مدت چهار روز در سالن شش هزار نفري غدير اين شهرستان ادامه مي يابد.

 

۱۷۵ تن سماق در آذربايجان شرقي توليد شد

به گزارش روابط عمومي اين سازمان، ايوب ايراني فام گفت: در حدود ۳۸۷ هكتار از اراضي اين استان به كاشت سماق اختصاص يافته و محصول حاصله از اين اراضي به بازارهاي استان و ديگر استان هاي كشور عرضه مي شود.
وي با اشاره به اينكه از هر هكتار از اراضي كشاورزي زيركشت، حدود ۴۵۰ كيلوگرم محصول سماق برداشت مي شود، گفت: با اصلاح الگوي كشت درصدد افزايش توليد در واحد سطح هستيم.

 

استاندار اردبيل :سد بفراجرد خلخال آذرماه آبگيري مي شود

اكبر نيكزاد در بازديد از روند عمليات اجرايي اين پروژه افزود: عمليات اجرايي سد بفراجرد خلخال با هدف تامين آب آشاميدني شهر خلخال و تعدادي از روستاهاي جوار سد از چهار سال پيش آغاز شده است.
وي گفت: اين پروژه پس از يك سال توقف از اول امسال با بكار گيري پيمانكار جديد ادامه يافت.
وي افزود: سد مخزني بفراجرد خلخال در حوالي روستاي بفراجرد از نوع خاكي با هسته رسي قائم بوده و هفت ميليون متر مكعب گنجايش آب دارد.

توليدات آبزيان در آذربايجان غربي به بيش از ۱۶ هزار تن مي رسد

محمد شيروليلو گفت : پيش بيني مي شود امسال به ميزان ۱۶ هزار و ۲۸۲ تن انواع ماهي، ۳۰۲ تن شاه ميگو، بيش از ۳۸ تن انواع بچه ماهي و ۳۱ ميليون قطعه تخم چشم زده در آذربايجان غربي توليد شود.
وي اضافه كرد: در سال جاري بيش از ۲۲ ميليون قطعه بچه ماهي سردابي و بيش از يك ميليون قطعه بچه ماهي گرمابي در مزارع پرورش ماهي رهاسازي شده است كه اين رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته است.
وي اظهار كرد: با تجهيز و ماهي دار كردن بيش از ۵۰۰ مزرعه و مركز تكثير و پرورش آبزيان در سال جاري حدود هشت هزار و ۹۲۷ تن ماهي سردابي و هفت هزار و ۱۶۱ تن انواع ماهيان بومي و گرمابي توليد و به بازارهاي مصرف عرضه شود.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون