جستجو

تاريخ انتشار : 25/شهریور/1392 - 10:15
آقا شهردار سلام!!
والاه قصدمان هتک حرمت نیست و شکستن استکان و فنجان.اما چه کنیم این روزها هرقدر زور می زنم این زبان فلفلی مان را از نیش قلم مطبوعاتی دور نگه دارم می بینم نمی شه که نمی شه!آخه بشکن بشکنه امروز!! شاید این نیش قلم زنبوری ما بر مذاق بعضی ها خوش نیاید اما از آنجائیکه می دانم تحمل و صبر و بردباری آقا شهردارمان به اندازه جثه یشان و تنشان هست .حتم دارم آنقدرا هم ناراحت نشه چون خودش هم هر چی باشه مطبوعاتیه خصوصاً اینکه گفته نیش های زنبوری برا من مفیده و سموم را نه جذب می کنه و نه دفع.بگذریم از اینا.

در دولت احمدی نژاد گفتند هر که روزانه یک ساعت کار کنه شاغل محسوب میشه.منی که شغلی نداشتم و جایی هم لنگر نزده بودم که کمی ارتزاق کنم.با خودم گفتم خوبه منم روزانه یک ساعت توی این شهر ولو بگردم.که این کار دوتا منفعت داره.یکی اینکه جز شاغلین محسوب می شم و دیگری اینکه با چهره تغییر یافته شهر بیشتر آشنا بشم که امروزه مسابقه «قازا قاز ، سئوکه سؤک ، ییخاییخ و تیکه تیک » راه انداخته اند در جریان باشم.
چند روزی یکی از دوستانم از شهر پنچرآباد میهمانمان بود آقا شهردار را نشونش دادم.گفت ای بابا اینکه عمو چاغالوی شهر خودومونه!! عمو چاغالو این روزا هوای دردر رفتن کرده به بالا بالا شهرهای بزرگ، اینکه اکتیو شده و خونه تکانی شهری راه انداخته و صدای لولولو لودرها همه جا پیچیده و ترافیک ایجاد کرده و اعصاب مردم را بهم ریخته.البته چه می شه کرد خونه تکانی که کار بدکی نیست و یه خودی هم از خود نشون دادن هم که اصلاً کار بدی نیست!!
اما اینکه ترافیک شهر و غیر استاندارد بودن جاده های شهرها، همه آذر غربی ها و شرقی ها رو آزار میده با خودم گفتم آخه شکاف دید آقایون در توسعه شهری با دروازه دیدمان فرق داره... سعی می کنیم از دروازه بزرگ به این شهر آذری نشینان وارد شویم تا میهمان ناخوانده بر ما ایراد نگیرند!!
دوستم پرسید آخه چی شده که آقا شهردار یک دفعه به فکر سه تا روگذر و زیرگذر آنهم در امتداد یک خیابون افتاده؟گفتم الله و اعلم.
ولی در محافل نقل می کنن در عصر ما قبل تاریخ در این مسیر انسان های آن موقع طلا داشتند و تو این قسمت شهر دفن کردند که الانه گروه کهنه کار و بسیار متخصص در حفظ و آثار تاریخی و باستانی شهرمان پی بردن که طلاها در زیر میدان امام علی اورمیه است آنجا رو حفاری کردند دیدند نیست.گفتند نه بابا آن طرف شهره یعنی طرف میدان میثم اورمیه.آنجا رو حفاری کردند دیدند آنجا هم نیست گفتند لابد تو وسط اینهاست یعنی میدان مولوی.فعلاً آنجا رو می کنن.خدا رحم کنه اگر پیدا نکردند دیگه کجا رو می خوان بکنن!!
اینها پی بردن که این قسمت های شهر هم مثل سایر آثار باستانی و تاریخی باید تخریب بشه تا از این تخریب ها مردم بهتر بتونند استفاده کنند.تازه اگر طلاهای ناب هم استخراج بشه مثل معدن طلای تکاب که سودش مستقیم به جیب مردم تکاب رفته به مردم اورمیه هم برسه اگه باور ندارید از 118 بپرسید!!
این مشدی ما اومد و گفت این عمو چاغالوی شما دستی در زدن این پلهای روگذر و زیرگذر داره و راههای کشیدن آب از رودخانه آراز به دریاچه رو هم یاد بده تا از راههای زیرزمینی و هوائی هر چه زودتر آب ها وارد حوزچه دریاچه اورمیه بشه تا ما هم مثل سابق دوباره دردر بریم و شنا کنیم.

منبع خبر : اتاجی اوغلان
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون