جستجو
تاريخ انتشار : 1395/10/26 - 13:45
توضیح روابط عمومی وزارت خارجه درخصوص لغو گفت وگوی تلویزیونی عراقچی
روابط عمومی وزارت امور خارجه در پی پرسش خبرنگاران رسانه ها درخصوص علت لغو گفت وگوی تلویزیونی سیدعباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل این وزارتخانه توضیحاتی را ارائه کرد.
 

روابط عمومی وزارت  امور خارجه در توضیحات خود افزود: روز گذشته (جمعه) در هماهنگی به عمل آمده بین سیدعباس عراقچی و یکی از مسوولان برنامه «متن و حاشیه» شبکه سوم سیما، قرار شد وی در برنامه فوق حضور یافته و درخصوص آخرین وضعیت اجرای برجام در نخستین سالگرد اجرای آن گفت وگو کند.
بعد از ظهر امروز (شنبه) مسوولان برنامه در تماسی با عراقچی حضور وی را مشروط به انجام یک مناظره تلویزیونی کردند که بی شک برخلاف توافق اولیه بود.
پس از مخالفت او با این شرط غیرمترقبه، مسوولان مربوطه حاضر به انجام گفت وگو بر اساس توافق اولیه نشده و برنامه را لغو کردند.
به گزارش ایرنا، پیش از این هم یک بار، حضور عراقچی در صدا و سیما با همین مانع روبرو شد. قرار بود عراقچی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری حضور یابد و در این زمینه اطلاع رسانی هم شد اما ساعت قبل از شروع برنامه به او اطلاع دادند که برنامه شکل مناظره پیدا کرده و قرار است یکی از منتقدان برجام مقابل او در استودیو حضور یابد.
به این ترتیب، این برنامه نه یک «فرصت برای پاسخگویی دولت» که «بهانه ای برای به محاکمه کشیدن» آن بود و لذا رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام آن را نپذیرفت.
همچنین یک بار دیگر نیز قرار بود «حمید بعیدی نژاد» در این برنامه حضور یابد که در میانه راه به او اطلاع دادند یکی از منتقدان برجام مقابل او در استودیو خواهد نشست و وی هم از میانه راه بازگشت.
این بار گمان می رفت، صدا و سیما پس از انتقادهای فزاینده اقلیت منتقد پرسرو صدای دولت، فرصتی برای پاسخگویی و ارائه گزارش فراهم کرده باشد اما مشخص شد این گمان ها به خطا رفته است.
منتقدان دولت تا آنجا پیش رفتند که روزشماری برای حضور نیافتن عراقچی در صدا و سیما فراهم کردند و تمثیل ها و کنایه های متعدد برایش ساختند.
البته، آن زمان صدا و سیما پس از چند روز تصمیم خود را اصلاح کرد و با اصرار، عراقچی را تنها راضی به حضور در استودیو کرد.
انتظار می رود رسانه ملی، در روزهای آینده این رویه را اصلاح کند و مردم را از حق دانستن محروم نکند.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون