جستجو
تاريخ انتشار : 1395/10/27 - 14:09
آیت الله موسوی تبریزی : اگر بگذارند برای خبرگان کاندیدا معرفی می‌کنیم/آیت الله هاشمی حامی اصلاح‌طلبان بود
دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم گفت: تشییع پیکر آیت الله هاشمی با حضور گسترده مردم برای همه پیام داشت به ویژه برای آنهایی که تندروی می‌کنند و می‌خواهند جامعه را برهم بریزند.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم گفت: تشییع پیکر آیت الله هاشمی با حضور گسترده مردم برای همه پیام داشت به ویژه برای آنهایی که تندروی می‌کنند و می‌خواهند جامعه را برهم بریزند.

آیت‌الله سید حسین موسوی تبریزی در گفت‌وگو با ایلنا  در پاسخ به این سوال که با توجه به درگذشت آیت الله هاشمی آیا اصلاح‌طلبان کاندیدایی برای انتخابات خبرگان معرفی خواهند کرد، گفت: اگر قرار بر انتخابات خبرگان باشد و بگذارند چرا معرفی نکنیم.

او در مورد اینکه چه گزینه‌هایی از سوی اصلاح‌طلبان در حال حاضر مطرح هستند، افزود: اکنون زود است و باید ببینم سازوکار انتخابات خبرگان چگونه خواهد بود.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم درباره اینکه آیا احتمال ورود سید حسن خمینی به انتخابات خبرگان وجود دارد، گفت: در مورد اشخاص اظهار نظری نمی‌کنم.

او پیرامون این موضوع که چه کسی  می‌تواند نقش وحدت را بعد از فقدان آیت الله هاشمی در کنار آقای خاتمی بین نیروهای اصلاح طلب و معتدل  برقرار کند، بیان کرد: اصلاح طلبان و دوستانی که در این مسیر  همراه هستند مانند شورای عالی سیاست گذاری در کنار یکدیگر قرار دارند  و در زمینه انتخابات با هم  تصمیم خواهند گرفت.

موسوی تبریزی با اشاره به اینکه برخی سعی بر القاء این موضوع دارند که بعد از آیت الله هاشمی  اصلاح‌طلبان ، اعتدالیون و راست سنتی دچار شکاف می‌شوند، تصریح کرد: شکاف بین اصلاح‌طلبان و اعتدالیون پیش نمی‌آید و حتی اتحاد آنها بیشتر هم می‌شود. آنها با توجه به شرایط کشور با یکدیگر همدل و هم پیمان هستند. البته آقای هاشمی پشتیبان و حامی خوبی برای همه از جمله اصلاح طلبان بود و از نظرات ایشان استفاده می‌شد. اما اکنون جریان‌های سیاسی به جایگاهی از بلوغ رسیده‌اند که مصلحت جامعه را درک میکنند.

او درباره اینکه تشییع  پیکر آیت الله هاشمی چه پیامی برای کسانی  که سعی کردند افکار عمومی را برای رسیدن به اهدافشان علیه هاشمی تحریک کنند داشت؟ گفت:مردم با مخالفین هاشمی کاری نداشتند بلکه خواسته‌های خود را با این تشییع تاکید کردند و در واقع خواسته شرکت کنندگان در این مراسم روشی بود که آقای هاشمی داشت  و به خاطر  تایید آن روش آمدند.

موسوی تبریزی با بیان اینکه تشییع پیکر آیت الله هاشمی برای همه پیام داشت  به ویژه برای آنهایی که تندروی می‌کنند و می‌خواهند جامعه را برهم بریزند،افزود: یک گروه خاصی با انحصار طلبی می‌خواهند جامعه ایران را اداره کنند  اما اینگونه نمی‌شود. اداره جامعه نیازمند بهره‌گیری از افکار و سلایق مختلف است و باید با احترام به این تکثرها امور کشور را به سامان رساند.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون