جستجو
تاريخ انتشار : 1395/11/03 - 18:36
محمدمهدی تندگویان عضو شورای شهر:به حدی که خواسته بودیم، به آتش نشانی بودجه ندادند / ایمنی پلاسکو بر عهده ی شهرداری
محمدمهدی تندگویان عضو شورای شهر تهران معتقد است که ماجرای ایمنی پلاسکو برعهده ی شهرداری بوده است.

محمدمهدی تندگویان عضو شورای شهر تهران معتقد است که ماجرای ایمنی پلاسکو برعهده ی شهرداری بوده است.

این عضو شورای شهر در گفتگو ا انتخاب در توصیح عدم پرداخت بودجه کافی به آتش نشانی از سوی شهرداری گفت: اعتبار و بودجه به حدی که ما برای آتش نشانی خواسته بودیم، اختصاص پیدا نکرد. 

وی افزود: البته آتش نشانی میگوید که من در موضوع پلاسکو مشکل تجهیزاتی و دستگاه نداشتم و تجهیزاتم به اندازه ای بوده که توانستم از مسئله ی اطفا حریق برآیم. موضوع ریزش ساختمان ساختمان یک موضوع دیگر است و اطفاءحریق یک موضوع جداگانه است. چون تقریبا قبل از ریزش آتش نشانی اعلام میکند که حریق را توانسته اطفاء کند ولی خب بعد از آن ساختمان ریزش کرد.

تندگویان در پاسخ به اینکه چه کسی مسئول پیشگیری و ایمنی پلاسکو بوده است، گفت: ماجرای فاجعه پلاسکو ربطی به دولت و وزارت کار ندارد. موضوع ایمنی سازه و تذکراتی که در رابطه با بخصوص بحث حریق داده بودند، به شهرداری برمیگردد.

عضو شورای شهر ادامه داد: شهرداری مدعی است که من تذکرات لازمه را به هیئت مدیره ساختمان داده بودم ولی این که بازدارنده ی این اتفاق چه کسی است و بعد این همه تذکر چرا ساختمان پلمپ نشده موضوعی است که هم ابهام دارد هم پاسخ مناسبی برای آن نداریم. 

وی با اشاره به بی توجهی مالکین گفت: متاسفانه مالکین حتی مالکین ملک های نوساز تذکرات نه جدی می گیرند و نه تبعیت میکنند . بعد م شکایت هم می کنند که جلوی کار مارا گرفته اند و نمی گذارد به فعالیت خود ادامه دهیم.

تندگویان با اشاره ساحتمان های نا ایمن دیگر خاطرنشان کرد: الان یک موضوعی مثل علائدین را ببینید شورای شهر و شهرداری با همه ی امکاناتشان نتوانستند یک طبقه آن را تخریب کنند و هنوز پروسه ی تخریب آن ادامه دارد. در موضوع مجتمع تجاری فردوسی خودم هم ورود پیدا کردم که موضوع ایمنی سازه داشتیم سه سال شورای شهر .حالا شورای شهر که با مالکین درگیر بودند تا توانستیم ایمن سازی آن جا را انجام دهیم. واقعا دادستانی باید ورود پیدا کند و به ما کمک کنند. باید مالکین را بیرون کنیم و تا کارایمن سازی انجام ندادند اجازه فعالیت ندهیم. البته اگر رانتی هم این وسط وجود دارد حتما باید قوه قضائیه باید ورود کند و پرونده هایش را بگیرند.

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون