جستجو

تاريخ انتشار : 6 تیر 1392 - 11:11
اخبار کوتاه از سپاه شهداء آذربایجان غربی
اجرای طرح هجرت در آذربايجان غربی به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، نعمت تقوی در همایش «رسم هجرت» که با حضور اقشار بسیج سازندگی استان در سالن اجتماعات دانشکده پزشکی ارومیه برگزار شد، گفت: اردوهای جهادی طرح هجرت سالهاست که در نقاط محروم کشور در راستای فراهم آوردن اوقات فراغت غنی و پربهره برای دانش آموزان و دانشجویان برگزار می شود و از نیروی جوانی، نشاط، کار، تلاش و عمق بخشی به روحیه ایثار این جوانان بسیجی استان در نقاط محروم کشور استفاده می شود.

وی افزود: جهادگران امسال از اول تیر ماه فعالیت خود را آغاز و در عرصه های مختلف کشاورزی، عمرانی و بهداشتی خدمات رسانی خواهند کرد.

مسئول بسیج سازندگی آذربایجان غربی با بیان اینکه عرصه های طرح هجرت، عرصه های متفاوتی را شامل می شود، گفت: هر قشری اعم از اقشار دانش آموزی، دانشجویی، پزشکان و محلات هر کدام با استفاده از پتانسیل نیروها در خدمات رسانی به نقاط محروم استان فعالیت خواهند کرد.

تقوی اردوهای جهادی امسال را متنوع اعلام کرد و افزود: امسال اردوها در بازده های زمانی یک روزه، 14 روزه، 3 روزه و 7 روزه برگزار خواهد شد و بیش از 70 هزار نفر در این طرح حضور خواهند داشت.

شهسواری، جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در ادامه این همایش با اشاره به انتخابات 24 خرداد ماه گفت: ملت ایران با مشارکت حداکثری در انتخابات همان حماسه ای را که مقام معظم رهبری انتظار آن را داشتند خلق کرده و انقلابی دیگر در جهان به راه انداختند و همه دوستان و دشمنان ایران اسلامی را متحیر کردند.

وی افزود: مردم ایران با خلق این حماسه به دشمنان این کشور ثابت کردند که همچنان حول محور ولایت می چرخند و لبیک گویان گوش به فرمان رهبری هستند.

شهسواری بیان داشت: بعد از خلق حماسه عظیم و شکوهمند حماسه سیاسی باید در فکر تحقق حماسه اقتصادی باشیم و این امر تنها با گرد آمدن حول محور و مدار ایمان، اعتقاد و ولایت امکان پذیر خواهد بود.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی تشکیل بسیج سازندگی را از ثمرات و شبه معجزات انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: بسیج سازندگی ادامه دهنده راه جهاد سازندگی است که در اوایل انقلاب خدمت رسانی می کرد.

وی گسترش روحیه امیدواری، کمک و همدردی با برادران و خواهران دینی که در نقاط محروم کشور در انتظار خدمت رسانی هستند را از اهداف بسیج سازندگی دانست و خاطر نشان کرد: فعالیت در اردوهای جهادی تنها با نیت و قصد رضای خدا و بندگان خدا ارزشمند خواهد بود.

همایش رسم هجرت با برگزاری کارگاه هایی برای برنامه ریزی و روشنگری جهادگران ادامه یافت که در یکی از کارگاه ها به تشریح مسائلی همچون ویژگی فعالیت های جهادی، فرهنگ جهادی، ویژگی جهادگر، اهداف والای اردوی جهادی پرداخته شد.

 

با حضور فرمانده سپاه شهداء و فرمانده مرکز بهداری سپاه شمال غرب کشور:

بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت افتتاح شد

یمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و گرامیداشت سالگرد شهدای بمباران شیمیایی شهرستان سردشت افتتاح شد .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، با حضور فرمانده سپاه شهداء ، سردار خرم و فرمانده مرکز بهداری سپاه شمال غرب کشور ، سردار رازقی فام و همچنین فرمانده سپاه سردشت، سرهنگ دلاور رنجبر زاده و با حضور مسئولان شهرستان سردشت ، به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان و گرامیداشت سالگرد شهدای بمباران شیمیایی شهرستان سردشت بیمارستان صحرائی شهید باکری  در منطقه عمومی آلان سردشت افتتاح شد.

بیمارستان صحرائی شهید باکری شامل سی و دو تخت و 100 نفر نیروی متخصص اعم از متخصصین داخلی ، ارتوپدی ، مغز و اعصاب ، کودکان ، اورولوژیست ، دندانپزشکان و چشم پزشکان می باشد.

لازم به ذکر است که این بیمارستان صحرائی به همت بهداری قرارگاه حمزه سید الشهدا ( ع ) و با همکاری بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان سردشت برپا و کلیه خدمات تخصصی و درمانی در این بیمارستان صحرائی به صورت رایگان به مردم سردشت ارائه می شود.

سردار عادل رازقی فام فرمانده بهداری شمالغرب سپاه پاسداران ،در مراسم افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت با اشاره به اینکه هر بیمارستان صحرایی در هر منطقه عمومی حداقل ۱۰ هزار نفر را در طول اقامت و استقرار خود تحت پوشش قرار می دهد افزود که بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت دارای مجرب ترین و متخصص ترین پزشکان و تکنسین ها و پزشکان میباشد که نیروی تخصصی آن بالغ بر 100 نفر است.

وی با اشاره به اینکه امنیت، آسایش و اقتدار امروز نظام اسلامی و ارائه خدمات درمانی و پزشکی به مناطق محروم در سایه مجاهدت شهیدان و خون پر برکت آن عزیزان است افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر به عنصر بصیرت و هوشیاری در برابر هجمه‌های دشمنان نیاز داریم که این عنصر در جای جای زندگی و حضور شهیدان موج می‌زند.

سردار رازقی فام ضمن اشاره به اینکه این بیمارستانها برای حفظ سلامتی و دسترسی آسان ساکنان مناطق محروم مرزی به خدمات بهداشتی و درمانی با امکانات تامین شده از سوی سپاه و با همکاری بسیج جامعه پزشکی و سپاه شهدای آذربایجان غربی راه اندازی می شود افزود: آماده ایم در کمتر از بیست و چهار ساعت در هر جای وطن عزیزمان بیمارستان صحرائی برپا کنیم .

فرمانده سپاه شهداء در مراسم افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقارن این اعیاد مبارک با افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری و ارائه خدمات درمانی ارزشمند به مردم این شهرستان ، با اشاره به بررسی و قیاس خدمات و اقدامات عمرانی و درمانی و همچنین فعالیت های اقتصادی و خدماتی انجام شده از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون افزود: این خدمات و اقدامات به خوبی نشان دهنده حجم وسیع کارها و توجه ویژه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مناطق محروم کشور است.

سردار خرم افزود: یکی از سیاست اصولی و محوری نظام مقدس جمهوری اسلامی محرومیت زدایی و توسعه همه مناطق کشور به صورت متوازن و همه جانبه است که این مهم به فرموده بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ( ره ) همواره باید دستور کار دولت ها قرار گیرد.

فرمانده سپاه شهداء پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی را حاصل خون هزاران شهید عنوان کردند و افزودند که همه باید پاسدار خون شهدا و قدردان و شکر گذار خدمات و نعمت های این نظام مقدس باشیم .

 

فرمانده بهداری شمالغرب سپاه:

آماده ایم در کمتر از بیست و چهار ساعت در هر جای کشور بیمارستان صحرائی برپا کنیم

فرمانده بهداری شمالغرب سپاه گفت: بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت دارای مجرب ترین و متخصص ترین پزشکان و تکنسین ها و پزشکان می باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سردار عادل رازقی فام فرمانده بهداری شمالغرب سپاه پاسداران، در مراسم افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت با اشاره به اینکه هر بیمارستان صحرایی در هر منطقه عمومی حداقل ۱۰ هزار نفر را در طول اقامت و استقرار خود تحت پوشش قرار می دهد افزود: بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت دارای مجرب ترین و متخصص ترین پزشکان و تکنسین ها و پزشکان میباشد که نیروی تخصصی آن بالغ بر 100 نفر است.

وی با اشاره به اینکه امنیت، آسایش و اقتدار امروز نظام اسلامی و ارائه خدمات درمانی و پزشکی به مناطق محروم در سایه مجاهدت شهیدان و خون پر برکت آن عزیزان است افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر به عنصر بصیرت و هوشیاری در برابر هجمه‌های دشمنان نیاز داریم که این عنصر در جای جای زندگی و حضور شهیدان موج می‌زند.

سردار رازقی فام ضمن اشاره به اینکه این بیمارستانها برای حفظ سلامتی و دسترسی آسان ساکنان مناطق محروم مرزی به خدمات بهداشتی و درمانی با امکانات تامین شده از سوی سپاه و با همکاری بسیج جامعه پزشکی و سپاه شهدای آذربایجان غربی راه اندازی می شود افزود : آماده ایم در کمتر از بیست و چهار ساعت در هر جای وطن عزیزمان بیمارستان صحرائی برپا کنیم .

 

سردار خرم در مراسم افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری:

دولت ها باید محرومیت زدایی و توسعه متوازن مناطق مختلف کشور را در اولویت خود قرار دهند

سردار خرم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را چشمگیر توصیف کرده و افزود: همه باید قدردان و شکر گذار خدمات و نعمت های این نظام مقدس باشیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، فرمانده سپاه شهداء در مراسم افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری در منطقه عمومی آلان سردشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقارن این اعیاد مبارک با افتتاح بیمارستان صحرائی شهید باکری و ارائه خدمات درمانی ارزشمند به مردم این شهرستان ، با اشاره به بررسی و قیاس خدمات و اقدامات عمرانی و درمانی و همچنین فعالیت های اقتصادی و خدماتی انجام شده از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون افزود: این خدمات و اقدامات به خوبی نشان دهنده حجم وسیع کارها و توجه ویژه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مناطق محروم کشور است.

سردار خرم افزود: یکی از سیاست اصولی و محوری نظام مقدس جمهوری اسلامی محرومیت زدایی و توسعه همه مناطق کشور به صورت متوازن و همه جانبه است که این مهم به فرموده بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ( ره ) همواره باید دستور کار دولت ها قرار گیرد.

فرمانده سپاه شهداء پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی را حاصل خون هزاران شهید عنوان کردند و افزودند که همه باید پاسدار خون شهدا و قدردان و شکر گذار خدمات و نعمت های این نظام مقدس باشیم .

 

بسیج سازندگی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: بسیج سازندگی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و ادامه دهنده راه جهاد سازندگی است که در اوایلانقلاب به نقاط محروم خدمات می داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ حبیب شهسواری در همایش رسم هجرت در ارومیه افزود: گسترش روحیه امیدواری، کمک و همدردی با برادرانو خواهران دینی که در نقاط محروم کشور در انتظار خدمت رسانی هستند از اهداف بسیج سازندگی است.

وی اظهار کرد: فعالیت در اردوهای جهادی تنها با نیت و قرب الهی دارای ارزش است و هرفردی در بدو ورود به این حوزه باید این مورد را مد نظر داشتهباشد.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در ادامه این همایش با اشاره به حماسه سیاسی گفت: ملت ایران با مشارکت حداکثری در انتخابات همانحماسه ای را که مقام معظم رهبری انتظار آن را داشتند خلق کرده و انقلابی دیگر در جهان به راه انداختند و همه دوستان و دشمنان ایران اسلامی را متحیرکردند.

وی افزود: مردم ایران با خلق این حماسه به دشمنان این کشور ثابت کردند که همچنان حول محور ولایت بوده و لبیک گویان گوش به فرمان رهبری هستند.

شهسواری افزود: بعد از خلق حماسه عظیم و شکوهمند حماسه سیاسی باید در فکر تحقق حماسه اقتصادی باشیم و این امر تنها با گرد آمدن حول محور ومدار ایمان، اعتقاد و ولایت امکان پذیر خواهد بود.

مسوول بسیج مهندسین آذربایجان غربی نیز در این همایش گفت: امسال 70 هزار نفر در این اردوهای جهادی شرکت می کنند که در بازده های زمانی یکروزه، 14 روزه، سه روزه و هفت روزه برگزار خواهد شد.

نعمت تقوی اظهار کرد: در قالب این اردوها هر قشری اعم از اقشار دانش آموزی، دانشجویی، پزشکان و محلات هر کدام با استفاده از پتانسیل نیروها درخدمات رسانی به نقاط محروم استان فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: جهادگران امسال از اول تیر ماه فعالیت خود را آغاز و در عرصه های مختلف کشاورزی، عمرانی و بهداشتی خدمات ارائه می دهند.

وی گفت: اردوهای جهادی طرح هجرت سال هاست که در نقاط محروم کشور در راستای فراهم آوردن اوقات فراغت غنی و پر بهره برای دانش آموزان ودانشجویان برگزار می شود و از نیروی جوانی، نشاط، کار، تلاش و عمق بخشی به روحیه ایثار جوانان بسیجی استان در نقاط محروم کشور استفاده میشود.

همایش رسم هجرت با برگزاری کارگاه هایی برای برنامه ریزی و روشنگری جهادگران ادامه یافت که در یکی از کارگاه ها به تشریح مسائلی همچون ویژگیفعالیت های جهادی، فرهنگ جهادی، ویژگی جهادگر، اهداف والای اردوی جهادی پرداخته شد

 

بیمارستان صحرایی آذربایجان غربی به مردم مناطق مرزی عراق خدمات ارائه می کند

مسوول بسیج جامعه پزشکی آذربایجان غربی گفت: بیمارستان صحرایی دایر شده در منطقه اسلام آباد سردشت علاوه بر پوشش مناطق محروم مرزیاستان، به مردم روستاها و نقاط مرزی کشور عراق نیز خدمات ارائه می کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، دکتر کاظم تارقلی افزود: با هماهنگی های انجام شده توسط قرارگاه حمزه در آذربایجان غربی و در راستای همکاریهای مشترک بین ایران و عراق، بیمارستان صحرایی که از دیروز در نقطه صفر مرزی سردشت دایر شده است به بیماران و ساکنان روستاهای نقاط مرزیعراق نیز خدمات ارائه می دهند.

وی اظهار کرد: پیش بینی شده است که این بیمارستان در چهار روز ارائه خدمات، شش هزار نفر از مردم منطقه را تحت پوشش قرار دهد.

تارقلی ادامه داد: سازه های بیمارستان از روز بیست و هشتم خرداد به این منطقه انتقال و از روز بیست و نهم نصب و از سی و یکم خرداد شروع به ارائهخدمات کرده اند.

وی اظهار کرد: متخصصان حاضر در این مناطق در 14 رشته تخصصی به ارائه خدمات مشغول هستند و چهار تیم عمومی نیز در این مناطق مستقر شده اند.

وی ادامه داد: سازه ثابت دندانپزشکی و واحدهای پیراپزشکی و پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی نیز در این بیمارستان صحراییمستقر هستند.

تارقلی گفت: اتاق های عمل نیز در این بیمارستان ها طراحی شده اند و تمام متخصصان حاضر می توانند در صورت نیاز از آنها استفاده کنند.

وی ادامه داد: این بیمارستان ها با همکاری بهداری شمالغرب سپاه، بسیج جامعه پزشکی، هلال احمر استان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشتدایر شده اند.

کلیه خدمات ارائه شده در این بیمارستان ها رایگان بوده و در صورت نیاز به ادامه درمان و درمان های تخصصی بیماران به مراکز پزشکی و بیمارستانیشهرهای استان ارجاع داده می شوند.

 

مسابقات ورزشی بسیجیان ویژه گرامیداشت اعیاد شعبانیه در میاندوآب به پایان رسید

مسابقات ورزشی بسیجیان ویژه گرامیداشت اعیاد شعبانیه با شناخت تیم های برتر هر رشته ورزشی در میاندوآب به پایان رسید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، این مسابقات با شرکت 240 نفر از بسیجیان پایگاه امام علی (ع) سپاه میاندوآب و در رشته های فوتبال، فوتسال،والیبال، تنیس روی میز و شنا برگزار شد.

در پایان این مسابقات در رشته فوتبال تیم شهید رضا انفرادی و در رشته فوتسال تیم شهید باباعلی خدایی به مقام قهرمانی رسیدند.

در رشته والیبال تیم شهید مردانی و در رشته تنیس روی میز تیم شهید عندلیبیان عنوان نخست را به خود اختصاص دادند.

در رشته شنا تیم شهید مهدی موسوی موفق به کسب مقام های قهرمانی این مسابقات شد.

این مسابقات به مدت یک هفته و در سالن های ورزشی شهدای 17 شهریور ، امام خمینی(ره) و کوثر این شهرستان برگزار شد.
 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
آخرين اخبار
پر بازديد ترين مطالب
صفحه اصلي | نقشه سايت | تماس با ماتمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نويد آذربايجان می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون